Select Page

چای سفید روح و روان آدمی را از نو احیا می‌کند.

چای سفید روح و روان آدمی را از نو احیا می‌کند.

گاهی در بین بی شمار گیاه دارویی، چای سفید به تقویت قلب و افزایش انرژی کمک می‌کند،همچنین روح و روان آدمی را از نو احیا می‌کند.

متخصص طب سنتی با بیان اینکه نام چای سفید از شکوفه‌های سفید نقره‌ای باز نشده گیاه چای گرفته شده است گفت: اگرچه رنگ این نوشیدنی هیچ وقت سفید نیست، دم نوش آن رنگی متقابل به زرد رنگ دارد و نوعی چای متراکم است که مانند بسیاری از چای و دم نوش‌ها از چین و ژاپن وارد می‌شود.

وی در ادامه افزود: معمولا این چای در اوایل فصل بهار چیده می‌شود بوی نسبتا تندی دارد و مقدار کافئین بسیار پایینی دارد طعم میوه‌ای مطلوب و عطر خاص دارد.

دکتر ابراهیمی درباره خواص درمانی چای سفید گفت: این چای برای افرادی که دارای قلب ضعیف هستند قلبشان را تقویت می‌کند وبرای کسانی ه انرژی بدنشون کم هست یا از روح حیوانی ضعیفی برخوردارند مناسب است و برای افرادی که مشکلات روحی روانی دارند یا سکته کرده‌اند صلاح دانست.

وی در ادامه در بیان عوارض چای سفید گفت: این چای برای افرادی که مزاجشان گرم هست یا قلب گرمی دارند مصرفش باعث تپش قلبشان می‌شود.

وی اظهار داشت: در صورتی که بیماری دارو مصرف می‌کند چنانچه دوز دارو قوی باشد و دوز چای سفید هم قوی باشد امکان دارد بیمار دچار عوارض شود به این نحو که وقتی قلبی قوی و گرم باشد و قرص “دیگوکسین” مصرف می‌کند چون مزاجش گرم است و چای سفید هم گرم است باعث می‌شود گرمی قلب افزایش پیدا کند بیمار دچار تپش قلب شود و به آرسیمای قلبی منجر شود.

متخصص طب سنتی با عنوان اینکه چای برای افرادی که دارای مزاج سرد هستند خوب است اگر کسی که دارای مزاج گرم می‌باشد بخواهد از این چای استفاده کند باید طبق تدبیر پزشک و راهنمای ایشان با گیاهی که طبیعت خنک دارد مخلوط شود مثل آب‌لیمو  مصرف شود تا به قلب آسیب نزند.

*** چای سفید برای دیابتی‌های که انسداد عروقی دارند خوبه

دکتر ابراهیمی متخصص طب سنتی با بیان اینکه این چای که بیشتر خاصیت دوا و درمان را دارد گفت این چای برای افرادی که بیماری قلبی عروقی دارند با تدبیر پزشک می‌ تواند مفید باشد که ممکن است برای مریضی خوب باشد و برای مریضی مفید با فایده نباشد.

وی در ادامه افزود: این چای سفید برای دیابتی‌ها که اسنداد عروقی دارند قلبشان مشکل دارد و طبیعت سردی دارند خوب است.

این دکتر متخصص چای سبز را در بین این به دلیل اینکه درصد تولید بالایی دارد و عوارض ندارد بین عوام زیاد استفاده می شود صلاح دانستند چون باعث تپش قلب نمی‌شود و چای سفید را تنها برای افراد خاص که مشکل خاصی داشته باشند صلاح استفاده دانستند.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات