Select Page

آشنایی با لایه‌برداری پوست با نتیجه‌گیری خوب، موثر و مستمر

آشنایی با لایه‌برداری پوست با نتیجه‌گیری خوب، موثر و مستمر

آب‌لیمو ماده‌ای است که موجب روشنی پوست می‌شود. قبل از انجام این اسکراب پوست‌تان را مرطوب کنید و به آرامی ترکیب به دست آمده از آب‌لیمو و شکر را روی تمامی پوست بدن‌تان ماساژ دهید و بعد از مدتی دوش بگیرید.

از آنجایی که امروزه بیشتر مردم متوجه فواید بسیار زیاد لایه‌برداری پوست شده‌اند اکثرا به دنبال اسکراب‌های مختلف با نتیجه‌گیری خوب، موثر و مستمر هستند. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارند پوست بدن‌شان زیبا، صاف و نرم باشد انتخاب یک اسکراب مناسب با پوست‌تان بهترین گزینه برای‌تان خواهد بود. می‌توانید از اسکراب‌های گران‌قیمت موجود در بازار استفاده کنید اما واقعا چرا وقتی می‌توان به شکل طبیعی و راحت و حتی مقرون به صرفه‌تر همان نتیجه را دسترس داشت از روش‌های دیگر استفاده کنیم.

روغن زیتون و شکر

بهتر است با ساده‌ترین دستور اسکراب طبیعی بدن شروع کنیم. با وجود تمام اسکراب‌های دست‌ساز و خانگی که می‌توان ساخت مطمئنا شما هم همیشه مواد اولیه برای ساختن یک اسکراب ساده در آشپزخانه منزل‌تان را پیدا خواهید کرد. اولین دستور ساخت اسکراب امروز ما یکی از ساده‌ترین اما از بهترین‌ها است. یک ترکیب ساده از روغن زیتون و شکر باعث برداشتن سلول‌های پوستی مرده از روی بدن‌تان خواهد شد و هم‌زمان آن را مرطوب و نرم هم خواهد کرد. اگر هم دوست دارید هم‌زمان با اسکراب بدن‌تان آن را خوشبو هم کنید تنها کافی است مقداری از روغن یا عصاره گیاهی مورد علاقه‌تان مثل پرتغال و یا گل لاوندر ( استوخدوس ) را به ترکیب دست‌ساز خود اضافه کنید.

لیمو و شکر

این یک دستور طبیعی و عالی اسکراب است که تمامی پوست‌های خشک و زبر موجود بر روی پوست‌تان را برطرف می‌کند. آب‌لیمو ماده‌ای است که موجب روشنی پوست می‌شود. قبل از انجام این اسکراب پوست‌تان را مرطوب کنید و به آرامی ترکیب به دست آمده از آب‌لیمو و شکر را روی تمامی پوست بدن‌تان ماساژ دهید و بعد از مدتی دوش بگیرید. مجددا بعد از حمام پوست‌تان را مرطوب کنید و از نرمی و شفافیت آن لذت ببرید.

اجزای تشکیل دهنده این اسکراب عبارتند از:

– ۳ قاشق‌غذاخوری شکر

-۱ قاشق‌غذاخوری آب‌لیمو تازه

-۵ قاشق‌غذاخوری روغن بادام شیرین

گل لاوندر( استوخدوس ) و نمک دریایی

ترکیب گل لاوندر و نمک دریایی علاوه بر زیبایی پوست، باعث آرامش بدن و حتی از بین بردن استرس شما می‌شود. نمک دریایی به غیر از لایه‌برداری پوست‌تان با املاح مدنی موجود در خود موجب تغذیه پوست هم خواهد شد. برای تهیه این اسکراب عالی کافی است ۷ قاشق‌غذاخوری روغن بادام شیرین را با ۴ قطره از روغن یا عصاره گل لاوندر مخلوط کنید و بعد ۴ قاشق‌غذاخوری از نمک دریایی نسبتا درشت را به ترکیب به دست آمده اضافه کنید.

لیمو و عسل

عسل یک مرطوب کننده طبیعی است پس دستور این اسکراب ۱۰۰ درصد طبیعی بهترین راه برای مرطوب نگه داشتن پوست، هم‌زمان با لایه‌برداری پوست‌های مرده خواهد بود. این یک دستور دیگر با استفاده از آب‌لیمو هم هست پس دوباره یادآوری می‌کنیم که آب‌لیمو موجب شفافیت پوست‌تان هم خواهد شد. فقط کافی است مواد تشکیل دهنده را با هم مخلوط کنید و بعد آماده مصرف خواهد بود.

اجزای تشکیل دهنده این اسکراب عبارتند از:

-۲ قاشق‌غذاخوری عسل خام

-۲ قاشق‌غذاخوری شکر

-۳ قاشق‌غذاخوری آب‌لیمو تازه

پودر قهوه و روغن زیتون

پودر قهوه برای لایه‌برداری خوب است و هم پوست را سفت و بالا نگه می‌دارد و از ایجاد سلولیت جلوگیری می‌کند. با اضافه کردن مقداری روغن نارگیل به این دستور، این اسکراب بوی عالی هم خواهد داشت. ۲ قاشق‌غذاخوری روغن زیتون را با ۳ قاشق‌غذاخوری روغن نارگیل خوب مخلوط کنید و بعد به میزان یکسان پودر قهوه و شکر اضافه کنید.

جودوسر و شکر قهوه‌ای

اگر شما پوست حساسی دارید، جودوسر جایگزین مناسب دیگری برای قهوه است چون هم‌زمان با لایه‌برداری باعث تسکین پوست هم می‌شود. علاوه بر این جودوسر خاصیت ضدالتهابی دارد و موجب التیام قرمزی پوست‌تان هم خواهد شد. کافی است مقدار مساوی از از جودوسر خوب آسیاب شده را با شکر قهوه‌ای مخلوط کنید، کمی روغن نارگیل اضافه کنید تا به میزانی که دوست دارید غلیظ شود و اسکراب شما آماده مصرف است. اگر پوست‌ خیلی حساسی دارید می‌توانید شکر را حذف کنید.

اجزای تشکیل دهنده این اسکراب عبارتند از:

۲/۱ فنجان جودوسر آسیاب شده

۲/۱ فنجان شکر قهوه‌ای ( چنانچه پوست حساسی دارید استفاده نکنید )

۴/۱ فنجان روغن نارگیل یا روغن زیتون

روغن نارگیل و زنجبیل

اسکراب زنجبیل خاصیت ضدالتهابی دارد و باعث سم‌زدایی بدن هم می‌شود پس یک تسکین دهنده عالی و التیام‌بخش بدن خواهد بود.

اجزای تشکیل دهنده این اسکراب عبارتند از:

-۳  قاشق‌غذاخوری روغن نارگیل

-۳ قاشق‌غذاخوری شکر

-۱ قاشق‌غذاخوری زنجبیل خورد شده

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات