Select Page

دمنوش لیمو پرتقال یک نوشیدنی گرم و خوشمزه

دمنوش لیمو پرتقال یک نوشیدنی گرم و خوشمزه

یکی از لذت بخش‌ترین چیزهایی که می‌چسبد و برای‌مان عزیز و ارزشمند می‌شود یک نوشیدنی گرم و خوشمزه است. اکثر مردم در فصل زمستان به سراغ گرما و نوشیدنی‌های گرم می‌روند. خیلی‌ها از طرفداران پر و پا قرص چایی و قهوه هستند و تمام روزهای خود را با آن‌ها می‌گذرانند. اما بعضی دیگر کارهای متفاوتی انجام می‌دهند. آن‌ها کنار شومینه می‌نشینند و از نوشیدنی‌های خنک لذت می‌برند. اما این بار ما به این دسته از افراد توصیه می‌کنیم در هوای سرد و در کنار شومینه با  دمنوش‌های ایرانی از خود پذیرایی کنید. یکی از دمنوش‌های پیشنهادی ما به شما در فصل زمستان دمنوش لیمو پرتقال است.

 

پوست پرتغال

از خواص درمانی چوشانده پوست پرتقال در طب سنتی بسیار یاد شده است. از این خواص می‌توان به  تقویت سیستم ایمنی بدن و سیستم اعصاب، درمان سرفه، سرماخوردگی، تسکین استرس و… که تنها برخی از خواص درمانی دمنوش پوست پرتقال هستند اشاره کرد.
دمنوش لیمو آرامش بخش و تسکین دهنده است، فشارهای عصبی و خستگی‌های روحی را کاهش داده، تپش قلب را از بین برده و مشکلات بد خوابی را رفع می‌کند.
و ترکیب این دو ماده یک دمنوش عالی و آرامش بخش را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

پوست لیمو

مواد لازم برای تهیه دمنوش لیمو پرتقال:

•      پوست لیمو: یک قاشق غذا خوری
•     پوست پرتقال: یک قاشق غذا خوری
•     چای سبز: یک قاشق غذا خوری
•     آویشن خشک: یک قاشق چای‌ خوری
•     آب‌جوش: یک لیوان

طرز تهیه دمنوش لیمو پرتقال:

پوست لیمو، پرتقال، چای سبز و آویشن را درون صافی قوری بریزید و به اندازه یک فنجان آب‌جوش روی آن بریزید، سپس اجازه دهید به مدت حداقل ۵ دقیقه خوب دم بکشد. درآخر، آن را درون لیوان بریزید و آب‌جوش را نیز به آن اضافه کنید، با پوست لیمو و پرتقال آن را زیباتر و خوش‌عطرتر کنید.

این ترکیب را حتما در یک ظرف در بسته مثل قوری دم بکشد، درغیر این صورت رنگ و عطر مناسبی نخواهد داشت.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات