Select Page

جلوگیری آسیب وارد آمده به موها در اثر استفاده غلط و نادرست از سشوار

جلوگیری آسیب وارد آمده به موها در اثر استفاده غلط و نادرست از سشوار

اصولا آسیب وارد آمده به موها در اثر استفاده غلط و نادرست از سشوار، برای خشک کردن مو و یا به هر منظور دیگری، به وجود می‌آید. بنابراین لازم است برای جلوگیری از آسیب رسیدن مو در هنگام استفاده از سشوار به نکاتی توجه کرد.

هنگام استفاده از سشوار باید حدااقل بین ۴۰ تا ۵۰ سانتی‌متر، موها از سشوار فاصله داشته باشند تا حرارت سشوار آسیبی به موها وارد نکند.

علاوه بر آن باید دست یا برس را لای موها قرار داده و سشوار را با فاصله ذکر شده و با استفاده از حرارت ملایم بر بالای موها گرفت تا خشک شوند.
برای سشوار کشیدن وخشک کردن موها باید رطوبت اضافی موها با حوله گرفته شده باشد و خیس بودن زیاد آن علاوه بر طولانی شدن زمان خشک کردن، می‌تواند بیش از اندازه به موها حرارت رسانده و منجر به آسیب زدن به موها شود.

علاوه بر آن باید در نظر داشت افرادی که برای خشک کردن مواد آرایشی و رنگ گرفتن موها، از سشوار استفاده می‌کنند، ضمن رعایت فاصله و حرارت، مدت زمان استفاده از سشوار را برای جلوگیری از آسیب رساندن به موها به حداقل برسانند.

در صورتی که فردی مبتلا به بیماری پوست و مو باشد، سشوار کشیدن ممکن است موجب شود که علائم و شدت بیماری افزایش یابد، همچنین در فردی که شپش در سر داشته باشد این کار منجر به پراکندگی لاروهای شپش موجود در سر فرد شود.

اصولا سشوار کشیدن در دو دسته از افراد با اهداف متفاوت صورت می‌گیرد، یکی به علت سینوزیت یا مشکلات تنفسی که پزشک به این بیماران توصیه به خیس نگه نداشتن مو و خشک کردن بلافاصله آن می‌کند و دیگری به منظور گرم کردن مواد آرایشی که روی موها قرار دارد. این کار برای رنگ و یا حالت گرفتن مو انجام می‌شود. در هر دو دسته رعایت نکات ذکر شده برای جلوگیری از آسیب به موها ضروری است.

استفاده بیش از اندازه از سشوار می تواند موجب خشکی و شکنندگی مو شود، ضمن این‌که اگر هفته‌ای یکبار با رعایت موارد بالا از آن استفاده شود، مشکلی را ایجاد نمی‌کند.
علاوه بر رعایت فاصله و حرارت در استفاده از سشوار، همچنین استفاده نکردن از سشوار در هنگامی که موها خیلی خیس هستند و یا در زمانی که مو خیلی خشک است نیز توصیه می شود، زیرا می‌تواند به موها آسیب جدی وارد کند.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات