Select Page

٣ درمان خانگی با عسل

٣ درمان خانگی با عسل

عسل مرطوب‌کننده‌ای است که رطوبت را جذب و آن را حفظ می‌کند؛ بنابراین افزودنی مناسبی برای مرطوب‌کننده‌ها، شامپوها و سیستم‌های تهویه‌ی مطبوع است، زیرا در کنار خواص ضد میکروبی‌‌اش، ماده‌ی بسیار خوبی نیز برای محصولات درمان خانگی است. انجمن ملی عسل چندین درمان خانگی با عسل پیشنهاد می‌دهد:

١. مرطوب‌کننده‌ی مو با عسل

عسل

نصف فنجان عسل را با یک‌چهارم فنجان روغن زیتون مخلوط کنید و مقداری از این ترکیب را روی موهایتان بمالید،‌ سپس موها را با یک حوله بپوشانید و ۳۰ دقیقه صبر کنید. بعد موها را با شامپو بشویید و آبکشی کنید.


حتما بخوانید: عسل شهد گل درجه ۲ ۷۰۰ گرمی کوهای سبلان گیاهان


٢. مرطوب‌کننده‌ی بدن با عسل

 

عسل برای بدن

پنج قاشق چای‌خوری عسل را با ٢ قاشق چای‌خوری روغن گل رز و ٢ فنجان روغن بادام در یک بطری ترکیب و از آن برای مرطوب کردن بدن‌تان استفاده کنید.

٣. اسکراب عسل و بادام

سه قاشق چای‌خوری عسل را با یک قاشق چای‌خوری روغن زیتون و شش و نیم قاشق چای‌خوری بادام له شده ترکیب کنید. این اسکراب لایه بردار را به آرامی روی صورت‌تان بمالید و آن را با آب گرم بشویید.

همچنین انجمن مصرف‌کنندگان محصولات ارگانیک دستور ساخت شربت آبلیمو و عسل را برای درمان سرفه منتشر کردند که در فصل زمستان مفید خواهد بود:

 

اسکراب

لیمو با قلیایی کردن سریع بدن به حفظ سلامتی کمک می‌کند و عسل نیز باکتری‌های موجود در گلو را از بین می‌برد. این دو ماده می‌توانند درمانی سریع برای سرفه باشند.

  • نیم لیتر عسل خام را در یک ماهیتابه بریزید و آن را روی اجاق با حرارت بسیار کم بگذارید (عسل نباید به جوش بیاید، زیرا خواص درمانی آن از بین می‌رود.)
  • یک لیمو را با مقداری آب به مدت ٢ تا ٣ دقیقه بجوشانید تا باکتری‌های موجود در سطح آن از بین برود.
  • بگذارید لیمو خنک شود، سپس آن را قطعه قطعه کرده و در ماهیتابه عسل بریزید.
  • اجازه دهید این ترکیب روی حرارت کم به مدت یک ساعت بپزد.
  • سپس آن را صاف کنید و لیمو و دانه‌های آن را بیرون بیاورید.
  • بگذارید این مخلوط خنک شود، آن را در یک شیشه درپوش‌دار بریزید و در یخچال نگهدارید.

این شربت تا دو ماه در یخچال قابل نگهداری است. برای درمان سرفه در کودکانی که حدود ۱۱ کیلوگرم وزن دارند، نصف قاشق چای‌خوری،‌ و کودکانی که حدود ۲۳ کیلوگرم وزن دارند، یک قاشق چای‌خوری از این شربت را ۴ بار در روز بدهید. بزرگ‌سالان می‌توانند یک قاشق غذاخوری از این شربت را مصرف کنند.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات